BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmaradhat az iparűzési adó

2007. szeptember 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lehetetlennek tűnik jelenleg a társaságiadó-kulcsok uniós harmonizációja - jelentette ki a közgazdász-vándorgyűlésen László Csaba, a KPMG adópartnere. A tagországok ugyanis szuverenitásuk fontos részének tekintik az önálló adópolitikát, melynek a kulcsok meghatározása alapvető része. Magyarország számára sem lenne kedvező a kulcskonvergencia, mivel ez vélhetően a magyarnál magasabb, a nyugat-európai szintnek jobban megfelelő 25-35 százalékos sávban valósulna meg. A volt pénzügyminiszter szerint így legfeljebb az adóalap tekintetében hozhatnak bármilyen eredményt rövid távon az egységesítési kísérletek, bár itt is számos részlet vár még kidolgozásra. A harmonizált adóalap nyomán a nemzetközi cégek ugyanis várhatóan egy helyen, vélhetően a cégközpontban számolnák el a nyereséget, és innen osztanák vissza a leányvállalatokhoz. Magyarország valószínűleg nem járna jól egy ilyen változással - vélte László Csaba. További problémát jelentenek a korábban adott társaságiadó-kedvezmények, melyek nálunk is még 4-5 évig érvényben vannak.
Arra lehet számítani, hogy a következő hetekben meghozandó ítéletével az Európai Bíróság szabályszerűnek fogja elismerni az iparűzési adót - vélte a KPMG szakértője. Ettől függetlenül az ipa egy rossz adónem, mellyel a jövőben is problémák merülhetnek fel, például az ingatlanberuházások leírhatósága kapcsán.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet