Ősszel törvényjavaslatot nyújt be a kormány az állami hivatalokban dolgozó munkatársak személyes felelősségéről - jelentette be Draskovics Tibor tárca nélküli miniszter. Ez kapcsolódik majd a közszférában dolgozó munkavállalókat érintő olyan nyár eleji módosításokhoz, mint a teljesítménymérés és az eredményalapú jutalmazás bevezetése. Szintén ebben a korábbi törvénymódosításban rendelkezett a kormány a minisztériumi főosztályvezetők és a kormányhivatali vezetők hat évre szóló határozott idejű kinevezéséről. Draskovics szerint a kormányzati cikluson átnyúló kinevezések nem betonozzák be a vezető köztisztviselőket, mivel ha a teljesítményértékelés rossz minősítést ad a munkájukra, elmozdíthatók lesznek.
