BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM pesszimista maradt az új évben is

2007. február 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várható volt, hogy nem jön be (NAPI Gazdaság, 2007. február 6., 2. oldal), és igazunk lett: az államháztartás januárban 28,5 milliárd forinttal alacsonyabb hiánnyal zárt, mint amit a Pénzügyminisztérium prognosztizált. Ebből 10-10 milliárd a központi büdzsé és a tb-alapok érdeme, a többi pedig az elkülönített állami pénzalapoknál jelentkezett. A büdzsé bevételei 48,7 milliárd forinttal haladták meg a tervezettet (az szja miatt), ugyanakkor az óhajtottnál jobban nőttek a kiadások is – nem lennénk meglepve, ha ezt a bő 38 milliárdot az állami cégek támogatása szívta volna el.
Összességében tehát a vártnál jobban alakultak az állam pénzügyei, a hiány az éves előirányzat 12,4 százalékát teszi ki, ami nem számít rendkívülinek a szezonális hatások (az év elején jelentkező egyszeri, illetve az egyenetlen eloszlású kifizetések miatt. Csúfít azonban a képen, hogy az egy évvel korábbinál még így is 40 százalékkal magasabb az első havi hiány.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet