Kóka János gazdasági miniszter az osztrák Wirtschaftsblattnak adott interjúban elmondta, hogy Magyarországon kettéosztott gazdaság figyelhető meg: a magánszektor jól fejlődik, az export növekszik – idézte az MTI-Eco. Másfelől viszont az állami szektor nem hatékony, túlméretezett a bürokrácia, felesleges struktúrák működnek, és ez a terület az összes tartalékot felemésztette. Ebben a helyzetben össze kellett állítani egy olyan takarékossági csomagot, amely 2009-re az államháztartási hiánynak a GDP három százalékára való csökkentését irányozza elő. A januárban érvénybe lépett takarékossági intézkedések lakossági fogyasztásra gyakorolt hatásáról úgy fogalmazott, hogy a fogyasztás jelentősen lefékeződik. Az euró bevezetésével kapcsolatban kijelentette, hogy nincs rögzített belépési időpont, de úgy valószínűsítik, hogy a 2011 és 2013 közötti időszakban csatlakozik az ország az euróövezethez.
