BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kóka János: euró 2011–2013 között

2007. február 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kóka János gazdasági miniszter az osztrák Wirtschaftsblattnak adott interjúban elmondta, hogy Magyarországon kettéosztott gazdaság figyelhető meg: a magánszektor jól fejlődik, az export növekszik – idézte az MTI-Eco. Másfelől viszont az állami szektor nem hatékony, túlméretezett a bürokrácia, felesleges struktúrák működnek, és ez a terület az összes tartalékot felemésztette. Ebben a helyzetben össze kellett állítani egy olyan takarékossági csomagot, amely 2009-re az államháztartási hiánynak a GDP három százalékára való csökkentését irányozza elő. A januárban érvénybe lépett takarékossági intézkedések lakossági fogyasztásra gyakorolt hatásáról úgy fogalmazott, hogy a fogyasztás jelentősen lefékeződik. Az euró bevezetésével kapcsolatban kijelentette, hogy nincs rögzített belépési időpont, de úgy valószínűsítik, hogy a 2011 és 2013 közötti időszakban csatlakozik az ország az euróövezethez.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet