Kibővíti a jegybank hamisítás elleni fegyvertárát a parlament előtt lévő törvényjavaslat. A magyar fizetőeszközre azonban nem ez jelenti az első számú fenyegető veszélyt, hanem az elértéktelenedése. A hamisítók egyre kevesebbszer izzítják be gépeiket; s ha neki is veselkednek, csak sokszorosító technikával, silány minőségű „pénzt” tudnak előállítani. A kedvencük az 1000 forintos címlet, míg az euróból általában az 50-est hamisítják. A magyarországi pénzforgalomban még mindig dominál a készpénzes fizetés, és a helyettesítőket, például a bankkártyákat is leginkább készpénzfelvételre használják. Forintért nem csak az országhatáron belül lehet vásárolni, Romániában több kereskedő is elfogadja, holott nem hivatalos fizetőeszköz. Ahogy a dolgok mostanában állnak, a forint még sokáig lapul majd a pénztárcákban, a közös valuta, az euró bevezetése ugyanis egyre későbbre tolódik. A sérült bankjegyek elfogadásának esetleges szigorítása a kereskedők szerint nem járna érdemi hatással, mivel kevés ilyen van forgalomban.
