Már az Állami Számvevőszék és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is felfigyelt arra, hogy a minisztériumok hanyagul kezelik az üvegzsebtörvényben rájuk rótt kötelezettségeket, ezért idei ellenőrzési programjukban erre a területre külön figyelmet fordítanak. Lapunk felmérte az aktuális helyzetet, és már arra jó volt az érdeklődésünk, hogy néhány tárca gyorsan frissítse honlapját. A legtöbb pénzt a honvédelmi, egészségügyi, gazdasági és önkormányzati tárcák költötték el az üvegzsebből. A felpakolt tavalyi adatokból kiderül, hogy a pályázatokon vannak biztos befutók, akik évek óta megrendelésekhez jutnak. A cégek szerint nem olyan könnyű elnyerni a megbízást, nagy a harc a minisztériumi megrendelésekért.
