Öt kórház megszüntetésére tett javaslatot az egészségügyi tárca a Regionális Egészségügyi Tanácsoknak (ret) megküldött ágyszámjavaslatában, és 21 intézménynél nem ajánlott aktív ellátást – mondta el az MTI-Eco szerint az Egészségügyi Minisztérium államtitkára szerdán. Horváth Ágnes szerint annak lehetőségét a törvény azonban biztosítja, hogy a krónikus ellátásra szakosodott intézményekben – bizonyos százalékban – lehessen belgyógyászati ellátást is végezni. Az államtitkár hangsúlyozta: a tanácsok a megküldött ajánlástól eltérhetnek, figyelembe véve a helyi viszonyokat. A szocialista frakciónak a listával kapcsolatos elégedetlenségére reagálva elmondta, ha az egyeztetések során minden intézményi igényt figyelembe vettek volna, akkor a rendelkezésre álló ágyak kétszeresét osztották volna fel.
