Régen tapasztalt bizonytalanság jellemzi a magyar bankpiacot, a megszorító csomag miatt a 2007-es kilátásokat még ugyanazon termék kapcsán is teljesen másképp ítélik meg a pénzintézetek. A legborúlátóbbnak az OTP tűnik: a banknál emelkedő kamatszinttel számolnak, míg a meglévő hitelek terhe a rendelkezésre álló jövedelem 10 százalékáról 11 százalékra nő, és emelkedik a jövőbeli jövedelemalakulással kapcsolatos bizonytalanság is. Az OTP szakemberei úgy vélik, hogy a háztartások nettó hitelfelvétele 2007-ben a 2006-os szint 50-60 százalékára esik vissza. Ezzel szemben a Raiffeisen és az Erste csupán az előző évitől elmaradó növekedéssel számol. Azért van, amiben egyetértés mutatkozik a bankok között. Kitörési pont lehet például a kis- és középvállalkozói szektor, illetve többen az önkormányzatokat is megnevezték, ahol az uniós támogatások beindulása hozhat üzleteket. A bankpiac idei nagy sztorijai közé sorolják az FHB várható privatizációját, illetve a CIB és az IEB fúzióját.
