Még decemberben is sikerült valamit faragni az egész évre tervezett államháztartási hiányon, ami végül a bruttó hazai termék (GDP) 8,7 százalékát érte el, míg nominálisan 2033,8 milliárd forint lett. Ahogy várni lehetett, a tervezettnél nagyobb lett a központi költségvetés bevétele az év utolsó hónapjában, de a 76 milliárdos többletet teljesen elvitte a kiadások túllépése. A tb-alapoknál viszont sikerült csökkenteni a havi hiányt. Tavaly összesen 12 651,5 milliárd forintot – az éves bruttó hazai termék több mint felét, 54,1 százalékát – költötte az ország az állam működésére, jóléti funkciókra, gazdaságfejlesztési célokra, illetve a felvett hitelek kamataira. Ehhez 10 617,7 milliárd forintot – az éves bruttó hazai termék 45,4 százalékát – szedett be az állampolgároktól, vállalkozásoktól, valamint némi kamatbevételre is szert tett a büdzsé. A pénzforgalom egy része az uniós tagsághoz kötődött, 185 milliárd forintot kellett fizetnünk a közös kasszába.
