Ismétli magát a történelem: egy éve a gáztranzit egy része tűnt el az ukrán–magyar határ előtt, most az olajszállítás sorsa vált bizonytalanná a kelet-európai politikai „erőpróbák” folyományaként. Az oroszok vagy a belarusz kormány zárta el a csapokat? Erre a kérdésre tegnap nem született megnyugtató válasz, de az érintett országok vezetőit most inkább az foglalkoztatja, hogyan tudják megnyugtatni a hazai közvéleményt az olajellátás biztonsága felől. Kóka János gazdasági miniszter is tett erre egy kísérletet tegnap, amikor bejelentette, hogy az ország nagyjából 100 napra elegendő tartalékkal rendelkezik. A szállításban közreműködő Mol sem idegeskedik, szerintük végső esetben az adriai szállítási irány is megoldást jelenthet.
