Mától beindul a karácsonyi őrület második felvonása, ám ezúttal nem az eladók, hanem a vevőszolgálatosok lesznek kitéve a vásárlók rohamának. Eljött ugyanis a karácsonyra vásárolt, rossznak vagy feleslegesnek bizonyuló termékek visszaváltásának, cseréjének ideje. A fogyasztóvédelmi törvény nem teszi ugyan kötelezővé a kereskedőknek a visszacserélést a vásárlástól számított harmadik nap után, ám a nagy eladóhelyeken nem lesznek szőrösszívűek a hozzájuk fordulókkal – ígérik a multik. Óvatos várakozás előzte meg az idei karácsonyt mind a kereskedők, mind az áruhitelt nyújtó cégek részéről, ám a legelső összesítések szerint felesleges volt az aggodalom: nem lett rosszabb ez az év, mint a tavalyi, a Gyurcsány-csomaggal együtt sem. Az ünnep előtt készült felmérések szerint egyébként a magyar vásárlók többsége nem bízott semmit a véletlenre, hanem igyekezett mindent előre kitervelten beszerezni a fa alá.
