BUX 138413.64 0,57 %
OTP 44400 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hitehagyott építőipar

2006. december 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lezárult egy korszak a magyar lakásépítő-piacon, a beruházók szerint már az idei év is gyengének minősíthető, de a megszorító csomag miatt a kilátások még borúsabbak. Rabb Margit, a lakásfejlesztő Interestate Rt. értékesítési igazgatója szerint az idei visszaesés még a lakáspolitika 2004-es szigorításának eredménye, vagyis a közeljövőben ennél csak rosszabb lehet a helyzet. Jövőre legalább 10 százalékkal kevesesebb lakást adnak át, ami azt jelenti, hogy hosszú idő óta először ismét 30 ezer alá eshet az egy év alatt elkészülő új otthonok száma. Szakértők szerint a használt lakások piacán még rosszabb a helyzet, túlkínálat van, s az eladni kívánt ingatlan felújítására fordított pénz rendszerint nem térül meg, így befektetési célra nem érdemes olyan lakást vásárolni, amely jelentősebb felújítást igényel. Az építőipar gondjait tetézi a feketefoglalkoztatás, illetve a sokszor alacsony színvonalú munkahelyi biztonság.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet