BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félkészen várja a januárt az APEH

2006. december 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig másfél hete maradt az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak (APEH), hogy levezényelje az illetékhivatalok beolvasztását és a regionális működésre való átállást. Utóbbi valószínűleg sikerülni is fog, januártól a hét regionális, illetve a központi igazgatóságnál folytatódik a munka. Az adóhivatali illetékesek szerint az új struktúra nyomán egységesebbé válhat a jogalkalmazás, az adózók bárhol elintézhetik ügyeiket a régión belül: nem csak egy bizonyos kirendeltségen kérhetnek ki például adóigazolást. A változást létszámuk apadásán megérzik majd az adóhivatali vezetők is. Az illetékhivatalok integrálása viszont nem megy egykönnyen, jövőre még nem tudnak egységes eljárásrend szerint működni – ismerik el az APEH-nél. Sok munkát kell még fektetni például az informatikai rendszerek összekapcsolásába. Az ügyfelek azonban ebből nem fognak semmit sem megérezni – szól a hivatalos ígéret.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet