BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétezer álláshelyet veszélyeztet a gyógyszerpiaci szigor

2006. december 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Alkotmánybírósághoz fordul a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) a biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól szóló gyógyszertörvény egyes rendelkezései miatt. Ebben a gyógyszergyártók számára írnak elő befizetési kötelezettséget különböző jogcímek szerint, a gyógyszerkassza hiányának pótlására. A szervezet álláspontja szerint a jogszabály alkotmányos alapelveket sért, mivel a gyógyszergyártókat a közteherviselés alkotmányos alapelveibe ütköző módon kötelezi befizetésre.
Tóth Judit, a szövetség szóvivője szerint az elfogadott törvény ismeretében a gyártóknál most folyik a termékpaletta áttekintése, aminek eredményeként egyes készítményeket adott esetben ki is vonhatnak a támogatotti körből (a cégek hozzájárulása ugyanis a támogatáshoz kötött), vagy az egész magyar piacról. A szóvivő elmondta, a tagvállalatoknál összesen 1500–2000 dolgozó munkahelyét veszélyeztetik a bevezetésre váró bevételnövelő intézkedések.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet