Az Alkotmánybírósághoz fordul a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) a biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól szóló gyógyszertörvény egyes rendelkezései miatt. Ebben a gyógyszergyártók számára írnak elő befizetési kötelezettséget különböző jogcímek szerint, a gyógyszerkassza hiányának pótlására. A szervezet álláspontja szerint a jogszabály alkotmányos alapelveket sért, mivel a gyógyszergyártókat a közteherviselés alkotmányos alapelveibe ütköző módon kötelezi befizetésre.
Tóth Judit, a szövetség szóvivője szerint az elfogadott törvény ismeretében a gyártóknál most folyik a termékpaletta áttekintése, aminek eredményeként egyes készítményeket adott esetben ki is vonhatnak a támogatotti körből (a cégek hozzájárulása ugyanis a támogatáshoz kötött), vagy az egész magyar piacról. A szóvivő elmondta, a tagvállalatoknál összesen 1500–2000 dolgozó munkahelyét veszélyeztetik a bevezetésre váró bevételnövelő intézkedések.
