Beindult a „kampányidőszak”, az evázni vágyóknak két és fél hetük van arra, hogy bejelentkezzenek, de ennyi idejük van az adót elhagyni kívánóknak is. Utóbbiakból keveset várnak a szakértők, mivel az idén egyszer már megnyílt ez a lehetőség, aki akarta, már befejezte evás működését szeptember közepén. A könyvelőirodák szerint is népszerű marad az eva jövőre, jelentős elvándorlás nem várható.
Az eva, illetve – egyesek szerint torzszülött – ikertestvére, az ekho helye egyelőre stabilnak tekinthető a magyar adórendszerben, a Pénzügyminisztérium tájékoztatása szerint a már benyújtott módosító javaslatokat leszámítva nem tervezik az átalakításukat. A minimális járulékalap-fizetésről szóló statisztikákból az derül ki, hogy a tevékenységük alapján nagy az átfedés az evázók és a járulékkal kapcsolatos bejelentéssel élő cégek között.
Több mint másfél millió alkalmazott, illetve egyéni vállalkozó esetében kértek kedvezményt októberben az adóhatóságtól: a bejelentések nagy része az élelmiszeripar, a kiskereskedelem és a közigazgatás területéről érkezett. Az adóhatóságnak ellenőrzésre még nem jutott ideje és egyelőre a kiválasztás szempontjai sem ismertek.
