BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizsebeli a cégeket a január

2006. november 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hónapjuk maradt a cégeknek, hogy felkészüljenek az új év hozta változásokra. Nem árt felkészülni jelentősebb közműdíjemelésre, mert bár egyes önkormányzatoknál – például a fővárosinál – hétpecsétes titokként kezelik a növekedés tervezett mértékét, valószínűnek tűnik, hogy 10 százalék alatt nem lehet majd megúszni a rezsiköltségek emelkedését. Vagyis bőven infláció feletti drágulásra van kilátás. Kevesebb aggódnivalójuk van a vállalkozásoknak az adóváltozások miatt, a zsebbe vágó intézkedések már idén életbe léptek. Az elvárt adó sorsáról pedig az Alkotmánybíróság mondja majd ki a végső szót. Nemcsak elvesz, de ad is az adócsomag: a nagyobb cégeknek kedvezőbb adóalap-elszámolást a különadónál, a kisebbeknek kedvezményt az e-bevalláshoz. A jövő évtől várhatóan egyszerűsödik, gyorsabbá válik a cégek piacra lépése – ígéri az igazságügyi minisztérium.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet