BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A neten is figyel az APEH

2006. november 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hónap múlva több mint egymillió vállalkozásnak és egyéni vállalkozónak kellene elektronikus úton továbbítania adóbevallásait, a kötelezettek több mint harmada azonban még nem regisztrált az adóhivatalnál. A könyvelőket tömörítő szervezetek szerint az APEH felszólító levelei ellenére az egyéni vállalkozók jó része nem tud az e-bevallásról, vagy nem veszi komolyan. A könyvelők nem készülnek díjemelésre, pedig dolguk sokasodik jövőre, ám a „zugkönyvelők” miatt képtelenség áremelést elérni. Tapasztalatok szerint a cégek többsége nem tudja vagy nem akarja bírósági útra terelni a vitás ügyeket, mert a könyvelők nehezen támadhatók az ügyesen megkötött szerződéseik alapján – de arra is van példa, hogy túl sokat tudnak a vállalat zavaros ügyeiről.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet