A kormány mai ülésén döntés születhet az új kormányzati negyed helyszínéről. Erős a nyomás a minisztereken, hogy a Nyugati pályaudvarhoz közeli terület mellett tegyék le voksukat. A most használt ingatlanállomány felmérése hamarosan lezárul, a munka elvégzését azonban hátráltatják egyebek mellett az elavult földhivatali nyilvántartások. Az épületek tulajdoni lapján gyakran a korábbi – esetenként akár fél évszázaddal ezelőtti – tulajdonosok szerepelnek, vagy a helyrajzi számok, az utcanevek változását nem vezették át a tulajdonosok, illetve a földhivatal. A szervezetet teljesen a saját lábára igyekszik állítani a kormány: megszűnik az állami támogatás, viszont a saját források növelése érdekében több illeték drágulására lehet számítani. Többe kerülhet az első fokú ingatlan-nyilvántartási eljárás, a jelzálog bejegyzése, valamint a bejegyzés módosítása. A lakásépítőknek jó lesz figyelniük arra a javaslatra, amely egyértelműsíti, hogy a piaci (deviza) kölcsönnél a jelzálogjog ingatlan-nyilvántartási bejegyzése – szemben a lakáscélú támogatással – díjköteles lesz.
