Csak olyan költségvetés terjeszthető be és fogadható el 2008-tól, amelyben az államháztartás elsődleges egyenlege szufficites – ismertette Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a kormány terveit a Befektetői Tanács pénteki ülésén. Az MTI-Eco tudósítása szerint a kormányfő hozzátette: a jövő évi költségvetéshez kapcsolódó javaslat várhatóan a következő napokban kerül a parlament elé. Gyurcsány Ferenc szerint rövid távon igaza van a kormánynak, amikor a kiigazítás érdekében először bevételnövelő intézkedéseket tett, viszont a kiigazítás első nagy szakasza után el lehet gondolkozni azon, hogy a következő évekre meghatározott adótömeget elő lehet-e állítani más szerkezetben. Sugár András, a Befektetői Tanács másik társelnöke arra hívta fel a parlamenti pártok figyelmét, hogy álljanak ki a magyarországi befektetésekért, hajtsák végre következetesen a konvergenciaprogramot az euró mielőbbi bevezetése érdekében. A társelnök a bürokrácia csökkentését, a magyar oktatási rendszernek a gazdaság tényleges igényeihez való igazítását emelte ki fontos teendőkként.
