BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok cégnél nincs forrás a kompenzációra

2006. november 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy felmérés szerint a vállalatok háromnegyede nem tervezi a dolgozók kompenzálását az emelkedő bérterhek miatt, mondván, az adócsökkentés idején sem csökkentették a fizetést, mivel a bérszintet a piaci folyamatok és a verseny befolyásolja. Ahol mégis erre készülnek, ott a cégek többsége átlagosan 7,5 százalékos – vagyis a jövő évi inflációt meghaladó mértékű – béremelést próbál kiharcolni az anyavállalattól. A kompenzációt tervező cégek ötöde a cafeteria vagy egyes juttatások értékének megemelését tervezi. A kompenzációval a nettó bérkiesés 30–70 százalékát fedeznék. A költségvetési törvényjavaslatból kiderül, hogy az állami foglalkoztatottakra sanyarúbb sors vár. A környező országokban leginkább a belpolitikai válságokon igyekeznek úrrá lenni, de a fő versenytársnak számító Szlovákiában szintén emelkednek a bérterhek.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet