BUX 138796.82 -0,5 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma ülésezik először az OÉT ad hoc bizottsága

2006. november 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma alakul meg és ül össze először az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ad hoc bizottsága, amelyet a munkavállalók, a munkáltatók és a kormányzati oldal közösen hoztak létre. A bizottságot Herczog László, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára hívja össze. A testületbe delegált személyek névsora összeállt: munkavállalói oldalról a szakszervezetek elnökei, a munkáltatói oldal részéről az érdekképviseleti szervezetek vezetői szerepelnek rajta, a kormányzat miniszteri szinten képviselteti magát a bizottságban.
A kormányzati oldal nyitott minden olyan javaslatra, amelyek segítik az adó- és járulékkonstrukciók versenyképességének megtartását – mondta Herczog. Az ad hoc bizottság feladata, hogy feltárják, miként lehet elérni a konvergenciaprogram céljait – más eszközökkel, mint amit a kormány eltervezett. A jövő évi szabályokon változtatni már nem lehet, de a testület célja 2008-tól olyan javaslatok kidolgozása, amelyek hatékonyabbak az adó- és járulékszabályok betartását, valamint a feketegazdaság elleni fellépést illetően. A bizottság mai ülésének tervezete szerint az érdekképviseletek felvázolják a problémákat, és olyan megoldásokat keresnek, amelyek mindhárom oldalnak egyaránt megfelelnek.

Balogh Zsuzsanna
Balogh Zsuzsanna

Ez is érdekelhet