A keddi plenáris ülésen mindhárom oldal egyetértett abban, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ad hoc bizottságot hozzon létre. A testület a konvergenciaprogram keretei között szakmai kezdeményezéseket fogalmaz meg, javaslatot tesz a versenyképességet jobban szolgáló adó- és járulékkonstrukciók kidolgozásához, valamint segíti a feketegazdaság és -foglalkoztatás kiszűrését, visszaszorítását. Fontos, hogy a bizottság javaslatai az OÉT elé kerülnek és nem helyettesítik az érdekegyeztetést.
A bizottságban mindhárom oldal képviselteti magát. Minden OÉT-beli szervezet küld egy-egy tagot, ám azok az eredeti elképzelésekkel szemben nem a szakértők, hanem a tisztviselők vagy elnökök közül kerülnek ki – erről egyezett meg Szabó Endre, a munkavállalói, Szeremi Lászlóné, a munkáltatói oldal szóvivője és a kormányzati oldal. Az OÉT arra kérte az érdekképviseleteket, hogy a következő ülésig jelöljék ki a képviselőket, hogy a bizottság mihamarabb elkezdhesse működését.
A szervezet ülésén szó lesz a jövő évi költségvetés tervezetéről, a bértárgyalások megkezdéséről, a nyugdíjról, a szak- és felnőttképzésről szóló törvények módosításáról.
