BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OÉT támogatja a munkaügy regionális átszervezését

2006. október 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a munkavállalói és a munkaadói oldal is támogatja a foglalkoztatási törvény módosítására előterjesztett változások irányát, több pontban csak a részletes szabályok ismerete után mondanak végleges véleményt – derült ki az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén. A munkaügyi intézményrendszer megyeiről regionálissá szervezése támogatható, ám alaposabb előkészítést igényel – mondta Fehér József, a munkavállalói oldal szóvivője. Székely Judit, a szociális és munkaügyi tárca szakállamtitkára szerint készek a változtatások megvitatására. A tervek szerint régiónként 3-5 munkaügyi kirendeltség végzi majd az összes pénzügyi, számviteli feladatot, a papírmunkát, míg az összes többi kirendeltség – amelyeket a jövőben munkaügyi irodának neveznek – csak az ügyfelekkel foglalkozik majd. Csizmár Gábor államtitkár szerint a bértárgyaláshoz szükséges előterjesztést csak akkor tudják megtenni, ha már ismertek a jövő évi költségvetés fő számai, ez pedig október 10-e után várható, utána jöhetnek a tárgyalások.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet