Az egészségügyi miniszter tegnap megbeszélést folytatott a Magyar Gyógyszerész Kamara elnökével és alelnökével. Molnár Lajos arra kérte az elnökséget, hogy vonja vissza a sztrájkfelhívást, amennyiben ez megtörténik, akkor eltekint az újabb bírósági eljárás megindításától. A kamara kérése pedig az volt, hogy a tegnapi sztrájkban részt vevők ellen ne folytasson eljárást az ÁNTSZ. A patikusok a gyógyszerforgalmazás liberalizációja ellen tiltakoztak volna munkabeszüntetéssel, ám ez több szempontból sem törvényes, ezért további ilyen demonstráció esetén akár a működési engedélyt is megvonhatják az érintett patikáktól.
