A kabinet kezdeményezte, hogy a parlament október 12-én, csütörtökön tartson vitanapot az Új Magyarország fejlesztési tervről (ÚMFT) – jelentette be Danks Emese kormányszóvivő. A múlt hétre tervezett vitanap ugyanis elmaradt, a kormány viszont nem adja le a brüsszeli bizottságnak a tervet a pártokkal történő egyeztetés nélkül. Ezt követően a Nemzeti Fejlesztési Tanácsban is egyeztet a javaslatról a kormányzat a régiós fejlesztési tanácsok képviselőivel és független szakértőkkel, s ezután véglegesítik az EU-nak benyújtandó tervet, valamikor október közepén.
