BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szakma aggódik az OEP-vezércsere miatt

2006. szeptember 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Október elsejétől Major Zoltán az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) főigazgatója, miután a szakminiszter javaslatára a kormány tegnap felmentette posztjáról Kiss József eddigi főigazgatót. A hivatalos vélemény szerint a biztosítási alapú egészségügyi rendszer megteremtése érdekében az OEP-nek „valódi” pénzintézetté kell válnia, amely hatékonyan gazdálkodik a biztosítottak pénzével a betegek minél jobb kiszolgálása érdekében. Ehhez kell új, pénzügyi szemléletű vezető. Ugyanakkor kering egy olyan változat is, miszerint a gyógyszerkassza túl nagy hiánya miatt kell Kissnek távoznia. Az egészségügyi szakmát aggodalommal tölti el a vezércsere – mondta a NAPI Gazdaságnak a szakma több képviselője. Bár azt is hozzátették: a valódi biztosítóként való működés nagyban függhet az új főigazgató és a szakminiszter közötti viszonytól is.
Major Zoltán 40 éves, 1990-ben végzett a kolozsvári műszaki egyetemen, ezt követően elvégezte a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem külgazdasági szakát, 2002-ben pedig a CEU-n szerzett MBA fokozatot. Vezető beosztást töltött be egyebek között a Citibankban, az ABN Amro és a K&H Bankban. Legutoljára a GE európai működéséért volt felelős.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet