A múlt hétre tervezett parlamenti vitanap elmaradása ellenére a kormány nem adja le a brüsszeli bizottságnak az Új Magyarország fejlesztési tervet a pártokkal történő egyeztetés nélkül – jelentette ki tegnap Bajnai Gordon kormánybiztos. A vitanapra várhatóan október második hetében kerül sor. A társadalmi vita során számos olyan észrevétel hangzott el, amelyet a végleges szövegbe is beemeltek – mondta a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetője. Így várhatóan az előre kijelölt összegsáv felső felében lesz a humántőke-beruházások támogatása, a vidéki tudásalapú fejlesztések kerete, illetve a kkv-kat segítő keret is bővülhet. A kabinet emellett komplex „zászlóshajó”-projekteket is megrendelt a fejlesztéspolitikai intézményrendszertől, amelyek a magyar gazdaság és társadalom legsúlyosabb középtávú problémáira adnának választ – tette hozzá Bajnai.
A kormány szerdai döntése értelmében 1,2 százalékos visszamenőleges kiegészítő nyugdíjemelést kapnak a nyugdíjasok novemberben. A nyugdíjasok egy összegben kapnak meg több járandóságot is, így a novemberi megemelt nyugdíjat, az emelés visszamenőleges összegét és a 13. havi nyugdíj második részletét. Ez egy átlagos nyugdíjas számára azt jelenti, hogy a 60–65 ezer forintos szokásos nyugdíjhoz képest novemberben a postás 106-107 ezer forintot visz ki. Az intézkedés összesen 29,3 milliárd forintos kiadást jelent a büdzsének.
