BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demszky szerint Budapest a terror adóját fizeti

2006. szeptember 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapestiek a terror adóját fizetik, amikor a Fővárosi Önkormányzatnak kell a zsebébe nyúlnia azért, hogy több ezer ember munkájával a tömegközlekedés és a közrend helyreálljon a zavargások után – jelentette ki Demszky Gábor. Budapest főpolgármestere szerint Orbán Viktor Fidesz-elnök nem a béke oldalára állt a kialakult helyzetben, és ha utcára szólítja az embereket, az ő felelőssége, hogy haza is tudja küldeni őket. Az utóbbi napokban ez láthatóan nem sikerült – mondta a szabaddemokrata politikus. A Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel megbeszélést folytató Demszky hangsúlyozta: a 2007 ás 2013 közötti időszakban legalább kétszer annyi fejlesztési pénz áll rendelkezésre, mint az előző 7 éves tervezési ciklusban. A kormány betartotta ígéretét, amikor a BKV-nak majdnem háromszor akkora forrást biztosított, mint tavaly, és amikor szerződéses kötelezettségének megfelelően vállalta, hogy állja a 4-es metró számlájának 80 százalékát.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet