Miközben az agrárgazdaságban viszonylagos nyugalom van – jó áron értékesíthető például az élő sertés –, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) rendkívüli elnökségi ülésén megvitatta a Gyurcsány Ferenc ominózus szavainak nyilvánosságra kerülése miatt kialakult országos helyzetet. Ennek kapcsán megfogalmazták – mondta lapunknak Budai Gyula, a szervezet szövetségi igazgatója –, hogy a kormányzati és a miniszterelnöki hazugságokat az elmúlt másfél-két évben a magyar gazdák is érezhették mindennapi életük során. „Gyurcsány Ferenc pedig valóban hazudott a magyar gazdáknak reggel, délben, este.” Például akkor, amikor úgy írta alá a háromhetes gazdademonstrációt lezáró agrármegállapodást, hogy megígérte az abban foglaltak teljesítését, de hazudott akkor is, amikor az agráriumot érintő „7 lépésben” megígérte a magyar vidék és agrárium felzárkóztatását. A kialakult rendkívüli helyzetre tekintettel a Magosz elnöksége – a kisteleki kongresszus döntése alapján – országos demonstrációs bizottságot állított fel, és ezzel egyidejűleg kezdeményezte a megyei szövetségek bevonásával a megyei demonstrációs bizottságok felállítását. Budai Gyula tájékoztatása szerint ez a munka már meg is indult, s amint a megyei demonstrációs bizottságok felálltak és elvégzik az elnökség által számukra meghatározott munkát, lehet válaszolni arra a kérdésre, hogy lesz-e gazdademonstráció, illetve útlezárások az országban, s hol és mikor.
