BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Problémamegoldó kommandót állít fel az NFÜ

2006. szeptember 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a Fidesz korábban ígéretet tett az Új Magyarország fejlesztési terv kkv-szektorral foglalkozó részeinek módosítására, eddig ezeket a javaslatokat nem kaptuk meg – jelentette ki tegnap Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos. Bajnai szerint elképzelhető, hogy az ellenzéki párt a mai parlamenti vitanapra „tartogatja a puskaporát”. Ennek ellenére mivel a kormány csak szeptember 27-i ülésén dönt a források elosztásának végleges arányáról, ezért még az új javaslatokat is meg tudják fontolni. A második nemzeti fejlesztési terv társadalmi egyeztetése sikeres volt – vélekedett a kormánybiztos. A pályázók eddigi panaszai alapján sor kerül az ügykezelés szabályainak módosítására. Egy egyszerűsítő csomag keretében az interneten is lehetővé teszik a pályázati ügyintézést, kevesebb dokumentumot fognak bekérni, és képzést indítanak a hivatalnokok és a pályázók számára.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél egyes nagyobb jelentőségű panaszok kivizsgálására „problémamegoldó kommandót” hoznak létre, amely közvetíthet a hivatal és az ügyfél közötti vitás kérdések feloldásában. A kormánybiztos elmondta, hogy a kormány döntését követően október 1-jéig beadják a fejlesztési tervet az Európai Uniónak, függetlenül attól, hogy az erre vonatkozó uniós jogszabály várhatóan csak október közepén jelenik meg.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet