Egyelőre csak átmenetinek látszik az áprilisi megtorpanás az ipar teljesítményében: az ágazat termelése az idei hetedik hónapban ugyanis kiigazítatlanul és munkanaphatástól megtisztítva egyaránt 12,2 százalékkal nőtt az előző évhez viszonyítva, míg júniushoz képest 1,1 százalékkal emelkedett – adta hírül részletes adatait a KSH. Így a termelés volumene az első hét hónapban 10,5 százalékkal volt magasabb a tavalyinál. A gyors növekedést továbbra is a stabilan gyarapodó kivitel alapozza meg: január–júliusban az ipari export 13,9 (csak júliusban 13,4) százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Meglepetésre viszont a hónapban a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító villamosgép- és műszergyártás kivitele év/év alapon 0,6 százalékkal csökkent (visszaesés elsősorban a világítóeszközöknél volt), míg a járműgyártásé 32,1 százalékkal nőtt.
