BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még lendületesen húz az ipar

2006. szeptember 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre csak átmenetinek látszik az áprilisi megtorpanás az ipar teljesítményében: az ágazat termelése az idei hetedik hónapban ugyanis kiigazítatlanul és munkanaphatástól megtisztítva egyaránt 12,2 százalékkal nőtt az előző évhez viszonyítva, míg júniushoz képest 1,1 százalékkal emelkedett – adta hírül részletes adatait a KSH. Így a termelés volumene az első hét hónapban 10,5 százalékkal volt magasabb a tavalyinál. A gyors növekedést továbbra is a stabilan gyarapodó kivitel alapozza meg: január–júliusban az ipari export 13,9 (csak júliusban 13,4) százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Meglepetésre viszont a hónapban a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító villamosgép- és műszergyártás kivitele év/év alapon 0,6 százalékkal csökkent (visszaesés elsősorban a világítóeszközöknél volt), míg a járműgyártásé 32,1 százalékkal nőtt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet