BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél éves büdzsét kapnak az iskolák

2006. szeptember 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő évtől a tanévhez igazodik az iskolák költségvetése – jelentette ki pénteken Draskovics Tibor kormánybiztos. Az államreform-bizottságot vezető Draskovics szerint erre a kiszámítható működés miatt van szükség. A tervezési rendben az iskolák már a jövő évi költségvetés elfogadásakor, azaz várhatóan idén decemberben megtudhatják, hogy milyen normatívákra lesznek jogosultak a 2007–2008-as tanévben. Szintén javul a helyhatóságok finanszírozásának tervezhetősége, mivel másfél évre előre eldőlnek az önkormányzati normatívák is (ezek jelentős részét persze a már említett oktatási normatívák teszik ki). A pedagógusokat nem a kormány foglalkoztatja, így a létszámleépítés sem határozható meg kormányzati feladatként – reagált a kormánybiztos Katona Tamás PM-államtitkár korábbi, többezres elbocsátást jósló nyilatkozatára.
A köztisztviselők bérezésének átalakítása nem érinti a 2007. januári 13. havi bérkifizetéseket – jelentette ki újságírói kérdésre válaszolva Draskovics. Az átszervezések ugyanakkor nagyobb szabadságot adnak az intézményvezetőknek, és lehetővé válik a 30 napos elbocsátás a teljesítménykövetelményeket nem teljesítő központi közigazgatási alkalmazottaknál. Keményedik a költségvetési korlát, azaz a jelenleginél jobban szankcionálják majd az intézmények kerettúllépését, a vezetőkön ugyanakkor nem a részletes szabályok követését, hanem az előírt eredményeket kérik számon.
A kormánybiztos szerint a teljesítménymutatók és -mérés bevezetésére jövő első felétől, fokozatosan kerülhet sor. Az első körben a központi közigazgatás, azon belül is a minisztériumok számára írják majd elő a pontos követelményeket. A méréseket és eredményeiket nyilvánosságra kell hozni, erről egy nyári törvénymódosítás is rendelkezik. A nyilvánosság, és például egyes iskolák vagy kórházak teljesítményének elmaradása az átlagtól jobb eredmények elérésére ösztönözheti az intézményeket – vélte Draskovics.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet