BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vélemények a konvergenciaprogramról

2006. szeptember 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Palócz Éva, a Kopint-Datorg tudományos vezérigazgató-helyettese
Csak látszólagos ellentmondás, hogy a következő években csökkenő reáljövedelem hatására csökken a megtakarítási hajlandóság. Ha kevesebb pénzből tudunk ugyanis gazdálkodni, az emberek változtathatnak fogyasztási kiadásaikon, jelentősen csökkenhet a hitelfelvételi kedv és a háztartások eladósodása.

Petschnig Mária Zita,
a Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa
Egyelőre sem a külföldi, sem a belföldi szereplők nem fogadták el az új egyensúly programját, vélhetően azért, mert a választások után is a korábbi személyi összetételű gazdaságpolitikai irányítás állt fel. A tavaly év végén felvázolt forgatókönyvek közül egyértelműen a legrosszabb pálya valósult meg. Senki sem számolt ilyen mértékű és irányú kiigazítással.

Belyó Pál, az Ecostat Gazdaságelemző Intézet igazgatója
Választási ciklusokon átnyúló közmegegyezésre lenne szükség a makropálya ügyében. Magát a konvergenciaprogramot ugyanakkor nem lehetett volna társadalmi vitára bocsátani, és így összerakni.

Szapáry György,
a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
Hetek óta vitatkozunk a konvergenciaprogramról, és ez jó, hogy így van. Erre azonban csak a valódi számok megismerése óta van lehetőség. Már a visszautasított korábbi program után el kellett volna mondania a kormánynak, hogy mi az igazság. Nemcsak az uniós szervekkel, hanem a közvéleménnyel is el kell számolni.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet