BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkennek a normatívák

2006. szeptember 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rokkantsági nyugdíj- és a rehabilitációs rendszer átalakításáról is döntött pénteken a kormány: ez lenne a nyugdíjreform első lépése. Erről annyit már lehet tudni, hogy a jövőben csak akkor járna az öregségi nyugdíj, ha megszűnik a munkavégzés, aki tovább dolgozik, annak a fizetését az összes járulék terheli, ennek megfelelően emelkedik azonban majd a későbbi nyugdíja is. A változtatásokkal azt szeretnék elérni, hogy ne legyen cél a mielőbbi nyugdíjba vonulás – mondta Kiss Péter szociális miniszter a kormány ülése után. A jövőben a rokkantság megállapításakor az orvosnak azt is mérlegelnie kell, hogy milyen munkavégzésre alkalmas a megváltozott munkaképességű ember. A kormány egy olyan rehabilitációs programot készít, amely segítené a munkapiacra való visszakerülést.
Mivel a parlamenten nem ment keresztül az önkormányzati reform, a kabinet a jövőben a finanszírozási rendszer átalakításával kívánja ösztönözni a települési önkormányzatokat a kistérségi és regionális együttműködésre. Így jelentősen csökkennének az önkormányzati normatívák, ugyanakkor a kistérségi feladatok normatív finanszírozása emelkedne. Várhatóan változik az oktatási intézmények finanszírozása is, ami a jövőben tanévhez igazodna, vagyis a 2007-es költségvetés normatívái 2008. augusztus végéig lennének érvényesek.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet