Tegnap ötórás ülésen tárgyalta a kormány a konvergenciaprogram tervezetét, a részleteket ma ismerteti Veres János pénzügyminiszter – tudta meg lapunk. Veres tegnap a munkaadói szervezetekkel tartott nem hivatalos egyeztetést a programról; a szervezetek vezetői, néhány megjegyzéstől eltekintve, támogatásukról biztosították a kormány javaslatát.
A számítások azt mutatják, hogy a gazdasági egyensúly feltételei 2009-re érhetők el – közölte a pénzügyminiszter az egyeztetést követően az MTI-Eco szerint. Reálisan akkor lehet majd csatlakozni először az ERM II.-rendszerhez (két évre rá pedig az euróövezethez). Antalffy Gábor, az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaadói oldalának soros elnöke elmondta: a konvergenciaprogramban megjelölt makrocélokat az ország érdekében teljesíteni kell, ezt támogatják. Kérték ugyanakkor, hogy mielőbb vitassák meg az Új Magyarország fejlesztési terv részleteit, mert ennek révén a gazdaságot jelentősen dinamizáló forrásokhoz juthatnak a vállalkozások. A miniszter ígérete szerint a konzultáción elhangzottaknak lesznek olyan elemei, amelyek bekerülnek a program azon változatába, amelyet hétfőn mutatnak be az Országos Érdekegyeztető Tanácsnak.
