Magyarországon 2008 és 2010 között helyreáll a gazdasági egyensúly, az eurót ezután két éven belül be lehet vezetni – mondta Gyurcsány Ferenc kormányfő, aki az SZDSZ frakciójával egyeztetett a konvergenciaprogramról. A tervek szerint 2008–2010 között három százalék alá kerül az államháztartási hiány, csökkenő tendenciát mutat az államadósság, alacsony lesz az infláció és a kamatszint. A miniszterelnök szerint a konvergenciaprogram nem az euróbevezetés időpontjáról szól, ezt jelzi, hogy a korábbi konvergenciaprogramok sem tartalmaztak erről konkrét dátumot. Gyurcsány sem szükségesnek, sem indokoltnak nem látja sokkterápia alkalmazását az egyensúly megteremtése érdekében. Kuncze Gábor SZDSZ-elnök szerint a liberális párt olyan gazdaságpolitikai programot támogat, amely a lehetséges legrövidebb időn belül helyreállítja az egyensúlyt és következetesen végigviszi a reformokat is. A liberálisok dátumpártiak volnának, ám elfogadják, hogy a feltételek egy részének teljesítése nem a kormánytól függ.
