BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél év után folyósítják a támogatásokat

2006. augusztus 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkezdődött az agrár-környezetgazdálkodási támogatások kifizetése, ugyanis július 1-jei ígéretéhez híven a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) az agrár- és vidékfejlesztési célú EU-támogatások magyar kifizetőügynökségeként megkezdte e támogatások folyósítását. A kifizetési kérelmek hatalmas, 23 ezret meghaladó száma, a támogatási célprogramok és az eljárásrend szerteágazó, illetve bonyolult volta, továbbá a feldolgozást szolgáló szoftver kiforratlansága, kezdeti akadozása ellenére a hivatal július utolsó napjaiban összesen 9,1 milliárd forint támogatást utalt át a Magyar Államkincstáron keresztül több mint 7500 kedvezményezettnek. Ebbe a körbe azok kerültek, akik februárban helyesen töltötték ki a kérelmüket, így hiánypótlásra nem volt szükség, s ennek köszönhetően a feldolgozásuk időveszteség nélkül megtörténhetett. A kifizetések augusztusban folytatódnak. Azon kedvezményezettek viszont, akik terület-visszavonást vagy kötelezettségátruházást kértek, az adatok módosításának, illetve átvezetésének időigénye miatt majd valamivel később számíthatnak a pénzre, csakúgy, mint az ellenőrzésre kijelölt gazdálkodók.
Agrár-környezetgazdálkodási támogatásra az MVH az idén június végéig összesen 43,24 milliárd forintot fizetett ki a program indulásától kezdve. A támogatásokra 2004–2006 között 44 milliárd forint jut évente, 80 százalékban uniós, 20 százalékban nemzeti forrásokból.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet