BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több pénz jut a baromfiágazatnak

2006. augusztus 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány szerdai ülésén egymilliárd forinttal, 2,5 milliárdra emelte azt a keretet, amelyből a baromfiágazat szereplői kaphatnak támogatást a madárinfluenza miatti kényszervágások okozta károkért – jelentette be Danks Emese kormányszóvivő. Emellett bővül a kártérítésben érintettek köre is, erről Magyarország kérésére az EU döntött. Az uniós szabályok szerint eredetileg csak a 2005 októbere és 2006 áprilisa között leölt állatok esetén számíthattak támogatásra, ezt az időszakot azonban 2006 augusztusáig meghosszabbították. Változás az is, hogy nemcsak a csirke-, hanem a kacsa-, a lúd- és a pulykaágazatra is vonatkozik e lehetőség. Az érintett termelőket a rendkívüli piactámogatási intézkedéseken felül kedvezményes takarmányvásárlási lehetőséggel is segíti a kormány – erre félmilliárd forint áll rendelkezésre.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet