BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötszázhatmilliárdot kapnak a gazdálkodók

2006. augusztus 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az agrárkormányzat az idén is időben és pontosan kifizeti a gazdálkodóknak járó összesen 506,1 milliárd forint támogatást, ebből több mint 305 milliárdot már át is utaltak – jelentette be Herbály Imre, az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának szocialista alelnöke. A 2005-ös területalapú támogatást teljes mértékben kifizették már, jelenleg 326 jogvitás kérelem van, ezek 15-20 százaléka várhatóan bíróságon dől el. A nemzeti vidékfejlesztési terven (NVT) belül az agrár-környezetgazdálkodási támogatások folyósítását a kifizetési kérelmek hatalmas, 23 ezret meghaladó száma ellenére a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) július 31-én megkezdte. Az MVH 9,1 milliárd forint támogatást utalt át a Magyar Államkincstáron keresztül több mint 7500 kedvezményezettnek. E körbe azok kerültek, akik februárban helyesen töltötték ki a kérelmüket, így hiánypótlásra nem volt szükség. A kifizetések augusztusban folytatódnak. A SAPARD-kifizetésekkel kapcsolatban a kötelezettségvállalás 63 258 millió forint volt, ebből 54 686 milliót már kifizettek – 2003-ban 1477, 2004-ben 14 407, 2005-ben 30 197, 2006-ban pedig 8605 milliót –, ez 86 százalékos kifizetési arány. A SAPARD-ban november végéig kell az uniós pénzeket elkölteni. Az AVOP kifizetésekkel kapcsolatban a 2004–2006-os keret 105 238 millió forint, összesen 6924 pályázat érkezett be, közülük 2647 kifizetése megtörtént, 44 813 millió forint értékben.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet