BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milyen lesz az e-bevallás a kicsiknek?

2006. augusztus 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eddig körvonalazott megoldás, a könyvelőirodák számára kiírandó pályázatok helyett a normatív támogatás irányába látszik elmozdulni a legkisebb egyéni vállalkozók, őstermelők elektronikus adóbevallásának megoldása – tudtuk meg a pénzügyi tárca és a szakmai szervezetek közötti tegnapi egyeztetésről. Konszenzus látszik kialakulni a támogatásról: a korábban felmerült pályázati megoldás helyett a könyvelők havonta vagy negyedévente a teljesítés alapján utólag kapnának támogatást – mondta lapunknak Zara László, a Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének elnöke. Az a vállalkozói kör, amely támogatás igénylésére „jogosíthatja fel” a könyvelőt – aki az adóhivatalnál elektronikusan a saját nevében kell, hogy aláírjon, azaz regisztráltnak kell lennie –, egyelőre nem meghatározott, ehhez ki kell derülnie, hogy mekkora összegű lehet a támogatás és mennyit fordítana erre a költségvetés. A Zara vezette egyesület akkor támogatja ezt a javaslatot, ha a támogatásra jogosultság feltétele az is, hogy a könyvelő tagja legyen az érintett három szakmai szervezetnek, rajtuk kívül a Magyar Könyvelők Országos Egyesületének vagy a Magyar Számviteli Szakemberek Egyesületének.
A „hogyan tovább” attól is függ, hogy a jövő héten elkészülő írásos anyagokban, a tegnapi megbeszélésen felvetettek közül mi kerül be. Optimális esetben a felvetés a jogalkotás útjára léphet, ellenkező esetben további egyeztetések szükségesek ahhoz, hogy ősszel a parlament is rábólinthasson a megoldásra, és jövő január elsején életbe is lépjen az új rendszer.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet