BUX 139875.44 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti létszámát a feldolgozóipar

2006. augusztus 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző hónap lassulása után az idén júliusban kissé mérséklődött a magyarországi feldolgozóipar lendülete, a hónapban a beszerzési menedzserindex (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 54,0 lett – adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Ez 1,4 százalékponttal kisebb az előző havinál, ám 1,7 százalékponttal nagyobb az egy évvel korábbinál. A logisztikusok szerint az idei júliusi adat a feldolgozóipar lassuló ütemű növekedését jelzi, ez az ütem jobb, mint az előző három év júliusának átlaga (51,7 százalék), nagyobb növekedést 2002 júliusában (55,3 százalék) mértek utoljára. A részindexek közül leginkább az új megrendelések és a termelési mennyiség mutatójának értéke csökkent az előző havihoz képest. Ennek ellenére tovább nőttek a vásárolt készletek. Az előző hónapban kedvező külpiaci tendencia érvényesült az ágazatban: a kivitel indexe (57,1 százalék) meghaladja a behozatalét (54,5 százalék). Az inflációs várakozások fokozatos erősödése ebből a felmérésből is kitűnik: júniushoz hasonlóan minden szereplő a beszerzési árak növekedésére számít (az index értéke 74,7 százalék lett). Jó hír viszont, hogy a júniusit meghaladó ütemben nőtt a foglalkoztatottak száma a második nyári hónapban, így érdemben meghaladta a stagnálást jelző ötvenes szintet. A foglalkoztatási mutató értéke (53,9 százalék) ugyanis 2,2 százalékponttal jobb lett az előző havinál, ezzel 2002 szeptembere óta a legnagyobb javulást jelzi – állapította meg az MLBKT.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet