BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam maga hasznosítaná az FVM épületét

2006. július 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szakértők szerint több száz millió forint költséggel jár a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) Kossuth téri épületének átalakítása – újra kell szerelni például az elektromos rendszer egy részét, nem beszélve a biztonsági felszerelésekről –, annak érdekében, hogy a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) átkerüljön a ház első emeletére. Más kérdés, hogy ingatlanpiaci megfigyelők szerint az állam jó üzletet csinálna azzal, ha egy esetleges vételi ajánlatot megfontolva 4-5 milliárd forintért sikerülne eladnia az épületet. A Kossuth téri műemléképület eladása kormányzati körökben állítólag fel sem merült, különben vevőjelölt sincs a láthatáron – értesült lapunk. Az esetleges érdeklődők egyelőre nem is kívánják felfedni magukat – kommentálták ezt lapunknak ingatlanpiaci berkekben. Az állam mindenesetre hosszú távra tervez az épülettel, a tervezett átalakítási költségekről azonban nem bocsátkozott találgatásokba Gőgös Zoltán, az agrártárca államtitkára, de hangsúlyozta, hogy a költöztetés feltételeit 2008 végéig kell megoldani. Az első emeleti minisztériumi dolgozók 2008 elején költöznek „feljebb”, az első emeleti tervezett felújítás ugyanis ekkor kezdődik. Addig is átszervezés zajlik az FVM-ben, ám a létszámcsökkentést megpróbálják a dolgozók érdekeinek maximális figyelembevételével megoldani. Ez persze nem változtat azon, hogy a minisztérium év eleji 679 fős létszámát év végére 452-re, jövő év végére pedig 320 körülire csökkentik. Elég sok hely marad hát a kilencszáz férőhelyes házban, amelyben a tervek szerint az FVM és a MeH mellett működhetne még egy másik, kisebb minisztérium is, erről azonban még nincs konkrét döntés – mondta az államtitkár.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet