BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyakazni is lehet!

2006. július 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Délmagyarország című lap szerint élő háziszárnyasokat daráltak le az ATEV Zrt. hódmezővásárhelyi gyárában. Az agrártárca a történtek kivizsgálása után úgy tájékoztatott, hogy az üzemben készült jegyzőkönyvek szerint a madárinfluenza miatt leölt állatok közül 2006. június 14-én hat kacsa, június 25-én pedig hét liba életben maradt. Az ATEV dolgozói az eseteket észlelve az állatokat az úgynevezett „fekete övezetben” különítették el, majd a szabályoknak megfelelően értesítették a hatósági állatorvost, aki az állatokat injekcióval elaltatta, ahogyan ezt korábban el is határozták, ha ilyen eset történne. Azaz nem történt élve darálás, ahogyan azon a hajdani, sokat emlegetett Beatrice-koncerten sem, bár utóbbi esetben nem az agrártárca, hanem a „nemzet csótánya” cáfolt, a vádló pedig igazából a hatalom volt, most pedig az egyik országgyűlési képviselő. A vágóállatok leölésének módját az EU követelményeinek mindenben megfelelő 9/1999. (I. 27.) FVM-rendelet szabályozza. Ennek értelmében az állatorvos engedélyezheti más módszerek alkalmazását is, mint például a nyakcsigolyák kificamítását vagy az állatok lefejezését.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet