BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma kiderül, hogy színlelnek-e az orvosok

2006. július 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma konzultál az egészségügyi bizottság az orvosok színlelt munkavállalásáról, egyes információk szerint ugyanis az adóhivatal a törvény által biztosított szabadfoglalkozású orvosi státust is színlelt munkavállalásnak tekintheti.
A bizottsági ülésen a szakértők bevonásával azt vizsgáljuk meg, van-e jogalkotási feladat az orvosok színlelt szerződéseivel kapcsolatban – mondta a NAPI Gazdaságnak Kökény Mihály, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának elnöke. Véleménye szerint nincs ellentmondás a jogszabályok között.
Jelenleg az orvosnak törvény által garantált lehetősége van szabadfoglalkozású státusban dolgozni, ám a NAPI Gazdaság információja szerint könnyen lehet, hogy az adóhivatal ezt is színlelt munkavállalásnak tekinti. Kökény szerint ha az ilyen szerződések megfelelnek a kritériumoknak – egyebek között annak, hogy a szerződő orvos nem lehet közalkalmazott is a megbízónál –, akkor az nem tekinthető színlelt szerződésnek. Az egészségügyi bizottság a mai ülésén erről folytat majd vitát, egyebek között a szakma és a munkaügyi minisztérium megbízottaival. A kórházaknak két és fél évük volt az átállásra, de bíztak a további haladékban, így alakulhatott ki a jelenlegi helyzet – mondta Kökény. Szakmabeliek szerint a legnagyobb problémát az okozza, hogy az ágazati sajátosságokat ismerve sem lehet pontosan tudni, hogy az APEH mit tekint majd színlelt munkavállalásnak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet