BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egészségügy: a teljesítmény dönthet?

2006. május 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Molnár Lajos leendő egészségügyi miniszter kedden úgy nyilatkozott, hogy lazítani kellene az orvosok jelenlegi igen szigorú bértábláján, méghozzá úgy, hogy a fizetséget a teljesítmény is befolyásolja. Erről szó volt azon az informális megbeszélésen, amelyet Gyurcsány Ferenc egészségügyi szakemberekkel folytatott. Az egyik legfontosabb része a megbeszélésnek az volt, hogy szóba került a bértáblák lazításának lehetősége – mondta akkor a NAPI Gazdaságnak Budaházy Emil, a Péterffy Sándor utcai kórház főigazgatója.
Szakemberek szerint ez is hozzásegíthetne a hálapénz intézményének megszűnéséhez. A terv azonban egyelőre terv is marad. A teljesítményfinanszírozásról folytak megbeszélések, de konkrét törvénytervezet még nem született – mondta lapunknak Schvarcz Tibor, az MSZP szakpolitikusa. Véleménye szerint a bevezetéshez legalább másfél év szükséges. Arra a kérdésre, hogy ezen elképzelést támogatja-e a szocialista frakció, Schvarcz azt mondta: erről csak akkor nyilatkozik, ha már van konkrét törvénytervezet. Információink szerint a szakma egy része fontosnak tartaná a jelenlegi bérezés rugalmasabbá tételét, az orvosi kamara azonban feltehetően nem áll az ügy mellé. Bár újsághíreket nem kommentálok és erről a tervről még hivatalosan nem hallottam, de a véleményem az, hogy az orvosok nem teljesítmény alapján dolgoznak, hanem gyógyítanak – mondta Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke. A MOK éppen ezért ragaszkodik a korábban elkészített életpályamodell bevezetéséhez, illetve azon elképzeléseivel, hogy a jelenlegi bérezési rendszert megtartva a kezdő orvosok fizetésének el kell érnie a 400 ezer forintot.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet