BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akit buldózernek hívnak

2006. május 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem lesznek az egészségügyben elbocsátások, sok területen nagy a munkaerőhiány – jelentette ki múlt pénteken Molnár Lajos, leendő egészségügyi miniszter, aki átlátható viszonyokat ígér a rendszerben, például nyilvánosságra hozná a gyógyszerártárgyalásokról szóló dokumentumokat és a kórházi statisztikákat.
A kórházigazgató jelölése meglepetésnek számít, tekintve, hogy az elmúlt hetekben egyre kisebbnek tűnt az esélye a poszt megszerzésére. Megnevezése nagy csatákat és nagy konfliktusokat, és talán jó megoldásokat eredményezhet – mondta a NAPI Gazdaságnak Hávelné Szatmári Katalin a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke. Sokak szerint furcsa lehet az a helyzet, hogy SZDSZ-es miniszter szocialista programot indít. Éppen ezért Molnár személye sokak szerint két igen végletes lehetőséget eredményezhet, sikerülhet a szakmát is a szektor átalakítása mellé állítani, ugyanakkor képes lehet a miniszterelnökkel is konfliktusba kerülni. Az már biztos, hogy a tárca egy színű lesz, vagyis a helyettes is a szabaddemokraták közül érkezik, ám személyéről egyelőre nem sokat tudni. Leginkább Szolnoki Andrea jelenlegi főpolgármester-helyettes és Béki Gabriella jöhet szóba. Az is biztos, hogy a parlament egészségügyi bizottságát szocialista képviselő vezeti, amely a törvények az Országgyűlés elé kerülésében lehet kulcsfontosságú.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet