BUX 138822.11 0,87 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új egészségügyi bértábla jön?

2006. május 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megértettük, hogy az államnak szolgálnia kell és nem lehet teher az üzleti szféra számára; emiatt a kabinet legfontosabb feladata, hogy könnyebbé tegye az állam okozta terheket – mondta Gyurcsány Ferenc kormányfő a gazdasági élet szereplőivel folytatott konzultáción. A miniszterelnök szerdán a gazdasági, a kulturális és az egészségügyi élet szereplőivel cserélt eszmét a kormányprogramról. A megbeszélések érdekessége, hogy a gazdasági életet a különböző szakmai szervezetek képviselték, a másik két szférából kórházi főigazgatók, egészségügyi cégek ügyvezetői, illetve művészek, színházigazgatók érkeztek, míg a szakmai szervezetek és a nagy intézmények – MTA, orvosi kamara – vezetői nem voltak jelen.
A megbeszélés után Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének ügyvezetője csak annyit mondott: szükségesek a reformok. Rövid távon nincs esély a terhek csökkenésére – véli Parragh László, az MKIK elnöke, aki szerint megkerülhetetlen az adóemelés, ám ennek mértékéről és módjáról nem beszélt. Gyurcsány még a megbeszélés elején jelezte: a résztvevők kéréseinek, elképzeléseinek egy része teljesíthető, ám egy része nem egyeztethető össze a kormány rövid távú terveivel. A kulturális konzultáción mások mellett részt vett Lovasi András zenész, Novák Ferenc koreográfus, Schilling Árpád, a Krétakör Színház művészeti vezetője és Sebő Ferenc, a Hagyományok Háza szakmai igazgatója.
Lesz egészségügyi reform, szükséges az intézményi és finanszírozási átalakítás – mondta Gyurcsány, aki szerint a szektor reformjának csak egy kis szelete az, hogy egy- vagy több-biztosítós rendszer lesz-e. A megbeszélés talán egyik legfontosabb része az volt, hogy változhat a mostani túl merev bértábla – mondta a NAPI Gazdaságnak Budaházy Emil, a Péterfy Sándor utcai kórház főigazgatója, aki szerint ezt az ötletet osztatlan siker fogadta, hiszen abban a szakma nagy része egyetért, hogy fontos lenne, ha teljesítmény alapján bérezhetnék a szakdolgozókat. A résztvevők elfogadhatónak tartják az intézményi átalakítást is, amennyiben valódi szociális háló kiépítésével is jár. A megbeszélésen érdemben nem esett szó a finanszírozás reformjáról.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet