BUX 139144.50 1,1 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sötétben tapogatóznak a gyógyszergyártók

2006. május 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az év eleji egyeztetések után abban egyeztek meg az állam és a gyógyszergyártók képviselői, hogy áprilisban folytatják a tárgyalásokat egy hosszú távú megállapodásról, ez nem történt meg. A gyártókkal már csak az új kormány ül majd tárgyalóasztalhoz. Mivel a koalíciós partnerek programjában nem sok szerepel a gyógyszerkasszáról, így nem lehet sejteni, milyen álláspontot képviselnek majd. Információink szerint a gyártók is csak a sötétben tapogatóznak. A 2004 júniusában megkötött szerződés az év végén jár le. Ezt követően – új megállapodás hiányában – a gyártók szabadon változtathatnák a szubvencionált medicinák termelői árát. A gyártók abban érdekeltek, hogy kiszámítható legyen a piac, így megtörténhet, hogy jövőre is hozzájárulnának a kassza terheihez, de ehhez természetesen a gyártóknak is kapniuk kell valamit – mondta a NAPI Gazdaságnak Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke. Feltehetően az új kormány feladatának tartja majd a gyógyszerköltések csökkentését, de szakértők szerint nagy változások nem várhatóak. Folytatódik a generikus program és a fixesítés, ugyanakkor szigorúbban ellenőrzik majd a doktorok vényírási szokásait: júliustól minden magánorvosnak, szeptembertől pedig a háziorvosoknak is adatot kell szolgáltatniuk a beteg–orvos találkozókról.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet