Tegnapi állapot szerint 43 ezer munkáltatói adatokat tartalmazó elektronikus bevallás érkezett az adóhivatalba, vagyis 8 ezerrel kevesebb, mint az erre kötelezett cégek száma. Bár az érintett adózóknak május 12-éig kellett volna teljesíteniük az elektronikus adatszolgáltatást, akik ezt nem tették meg, azok május végéig szankciómentesen pótolhatják. Az APEH szerint a kitöltő program által jelzett „hiba” nem akadálya a bevallás, illetve az adatszolgáltatás elküldésének. A központi rendszer, valamint az APEH rendszere folyamatosan működik, napi 24 órán keresztül fogadja a bevallásokat, illetve adatszolgáltatásokat.
