A forint árfolyamának gyengülése nem érinti a gyógyszerárakat. A gyártók és az állam között 2004 nyarán létrejött megállapodás szerint a szubvencionált medicinák termelői árát az idén akkor emelhetnék a gyártók, ha a 2005 áprilisa és 2006 márciusa közötti időszakban a forint-euró középárfolyamának átlaga meghaladja a 267 forintot. Márpedig ezt az átlagot a mostani romlással sem közelítette meg a forint – állította Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke, aki szerint – mint azt a NAPI Gazdaságnak elmondta – az idén biztosan nem változnak a támogatott patikaszerek árai.
